spolek JULINKA z.s.
Police nad Metují

JEDEN SVĚT 2021 - Vypadáváš - Terasa před Muzeem papírových modelů, Police nad Metují - www.facebook.com/JedensvetPolicenadMetuji - Program

21. - 29. května 2021 | Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá společnost Člověk v tísni.
Jelikož byly už venkovní akce do 700 osob povolené, venkovní JS 2021 Police nad Metují, letos už podesáté, se mohl oficiálně konat.

ZADRŽUJEME VODU V NAŠÍ KRAJINĚ - Policko a Broumovsko - Článek pro média - Livestream - Foto - Foto - Foto - Foto

Jaro 2020 - Jaro 2021 | Požádali jsme o dva granty na projekty spojené se zadržováním vody v krajině.
Především jsme vybudovali řadu tůní, vysadili množství stromů, uspořádali dobrovolnický workcamp v Adršpachu a prováděli osvětu k tématu.
Děkujeme za podporu Evropskému sboru solidarity a Nadaci Ivana Dejmala.

ZPRÁVA O ČINNOSTI SPOLKU - Zpráva o činnosti spolku JULINKA za rok 2020

2020

JEDEN SVĚT 2020 - Až naprší a uschne - Kolárovo divadlo, Police nad Metují - www.facebook.com/JedensvetPolicenadMetuji - Závěrečná zpráva

19. - 20. září 2020 | Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá společnost Člověk v tísni.
Původní březnový termín 9. ročníku festivalu v Polici jsme vzhledem ke koroně museli přesunout na září a lehce zkrátit, ale vše se povedlo k radosti naší, návštěvníků i hostů.

JEDEN SVĚT 2019 - Kolárovo divadlo, Police nad Metují - facebook - Závěrečná zpráva

21. - 24. března 2019 | Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá společnost Člověk v tísni.
V Polici po osmé organizujeme festival, včetně samostatných projekcí „Jeden svět na školách" s besedami pro základní a střední školy.

JEDEN SVĚT 2018 - Kolárovo divadlo, Police nad Metují - facebook - Závěrečná zpráva

22. - 25. března 2018 | Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá společnost Člověk v tísni.
V Polici organizujeme festival včetně samostatných projekcí „Jeden svět na školách" s besedami pro základní a střední školy, na jaře již posedmé.

VELKÝ ÚKLID POLICE A ZAHRAD V KLÁŠTEŘE - Areál benediktinského kláštera, Police nad Metují - Plakát

7. dubna 2018 | Julinka ve spolupráci se skauty a městem uklízeli město.

JEDEN SVĚT 2017 - Kolárovo divadlo, Police nad Metují - facebook - Závěrečná zpráva - Plakát - Skládačka

23. - 26. března 2017 | Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá společnost Člověk v tísni.
V Polici organizujeme festival včetně samostatných projekcí „Jeden svět na školách" s besedami pro základní a střední školy, na jaře již posedmé.

STRAŠIDLA V KLÁŠTEŘE - Areál benediktinského kláštera, Police nad Metují - Plakát

3. září 2016 | A Maxovka připravila ještě další ročník akce pro nebojácné děti a rodiče.

NOVÉ POLICKÉ KNIHY POVÍDEK

Léto 2016 | S radostí jsme z našich zdrojů podpořili přípravu na vydání nových knih povídek polických autorů Olgy Landové a Pavla Mazala Frydrycha.

DEN ŘEMESEL 2016 - KRAJÁNCI A ŠUMAŘI HRAJÍ ŠIKULŮM - Areál benediktinského kláštera a stará škola, Police nad Metují - Plakát - Mapka

28. května 2016 | Podobně jako v předcházejících letech poslední květnovou sobotu ožil po osmé polický klášter Dnem řemesel s pestrým kulturním programem dětí ze základní školy, jako pouťových divadelníků, kejklířů, krajánků, šumařů a bavičů. Součástí Dne řemesel byla účast středních škol s ukázkami vyučovaných profesí, které si mohly děti sami pod odborným vedením vyzkoušet. Tesař, klempíř, zedník, elektrikář, truhlář, kovář, hrnčíř, kadeřnice ...
Vezměte rodinu, příbuzné a známé a přijďte zažít příjemný den do prostor klášterních interiérů a zahrad i do dřevěné staré školy.

JEDEN SVĚT 2016 - Kolárovo divadlo, Police nad Metují - facebook - Závěrečná zpráva - Plakát - Skládačka - Partneři

31. března - 3. dubna 2016 | Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá společnost Člověk v tísni.
V Polici organizujeme festival včetně samostatných projekcí „Jeden svět na školách" s besedami pro základní a střední školy, na jaře již pošesté.
Jsme nejmenším ze 33 zapojených měst v republice a kromě Hradce Králové jediní v kraji, přijeďte do Kolárova divadla nejen za zajímavými dokumenty a debatami s tvůrci filmů a odborníky!

PoKuS – STRAŠIDLA V KLÁŠTEŘE - Areál benediktinského kláštera, Police nad Metují - Plakát

5. září 2015 | Maxovka připravila i další ročník úžasné akce pro nebojácné děti a rodiče.

ÚPRAVA PRAMENÍKU JULINKA - Masarykovo náměstí, Police nad Metují - Výsledný návrh vzhledu - Cedulka - Článek - Historie a návrhy

Květen - Červen 2015 | Cílem úprav bylo zarostlý prameník zviditelnit, lépe zpřístupnit, tak aby se dal využít i k letnímu posezení, vrátit mu jednoduchý historizující vzhled. Po postupném zjištění stavu objektu skrytého pod přebujelým porostem byl Tomášem Hejzlarem zpracován konečný návrh podoby prameníku. Ve spolupráci s městem bychom ještě rádi nechali vyhlásit soutěž na návrh podoby středu prameníku a proměnili i ten.

DEN ŘEMESEL 2015 - HUSITÉ V POLICI - Areál benediktinského kláštera, stará škola a Police nad Metují - Plakát

30. května 2015 | Tradičně ožívá poslední květnovou sobotu polický klášter prací, zábavou, kulturou, potkáváním, zážitky, nápady

JEDEN SVĚT 2015 - Kolárovo divadlo, Police nad Metují - facebook - Dokument JS 2015 v Polici - Závěrečná zpráva - Plakát - Skládačka Koncert

9. - 12. dubna 2015 | Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá společnost Člověk v tísni.

OPRAVA TURISTICKÝCH CEST - Ostaš - Sluj Českých bratří, Kočičí hrad

Podzim 2013 | Společnými silami a z vlastních finančních prostředků jsme opravili dožité schody dolů ke Sluji a upravili stezkua a vyrobily schody ke Kočičáku. Přislíbené finanční zajištění od Lesů ČR nám nebylo poskytnuto.